Tehát volna 4 kérdés amire nem tudom a választ.


1.Egy elektromos főzőlap 230V-os feszültségen 2.5A erősségű áramot vesz fel.Mekkora a főzőlap teljesytménye?


2.A gépkocsi fényszórójának felirata:12V , 45W.Mennyi az izzó üzemi áramerőssége és ellenállása?


3.A táblázat egy vezetőre kapcsolt feszültség-és létrejövő áramerősség értékeket tartalmazza.Egészytsd ki a táblázatot !

U(V)0.5 1 1.5 3 4.5 6

I(A)

Mennyi a vezető ellenállása?


4.Egy villanyvasalón 2.7A áram folyik át.Mennyi idő alatt áramlik át rajta 5C töltés?


Na szóval ennyi volna :D


2016. márc. 1. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első feladat borzasztóan nehéz, 230V*2,5A remélem van számológéped és ki fog jönni.


A második már valóban nehezebb feladat,mert azon kívül, hogy az I=P/U képletet használja az ember, ki kell számolni az I-ből az R=U/I ellenállást is.


A harmadik feladatnál áram ismerete nélkül nem könnyű bármit is mondani.


A negyedik feladat eléggé cseles. Ha előjelesen nézzük, akkor egy 230V-os vasalón nem fog átfolyni sok töltés, mert az 50Hz frekvencia miatt oda-vissza közlekednek a töltéshordozók, tehát átlagban zérus. Ha azonban a tanárnéninek vagy tanárbácsinak DC vasalója van, mert ő ekkora pro, hogy otthon azzal nyomja,akkor t=Q/I képlettel kell számolni.

2016. márc. 1. 23:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. márc. 2. 06:13