Fizika megoldásokban tudnátok segíteni?


1. Mekkora az eredő kapacitás ha: C1= 10 F , C2=4 F és C3=3 F


2.Mekkora az eredő kapacitás ha: C1= 9 F , C2=7 F


3.Mekkora az eredő kapacitás ha: C1= 8 F , C2=8 F és C3=6 F


4.Sorosan kapcsolunk egy 4 μF-os és egy 6 μF-os kondenzátort. Mekkora töltéstől töltődik fel a rendszer 220 V-ra?


5.Három kondenzátor kapacitása C1 = 1μF, C2 = 2μF, C3 = 3μF; a rájuk kapcsolható maximális

fesültség rendre 1000V, 200V és 500V. A kondenzátorok milyen kapcsolása esetén köthető a legnagyobb feszültég a három kondenzátorból álló rendszerre? Mekkora ez a feszültség? Mekkora a rendszer kapacitása?


2016. febr. 29. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:

1-2-3) nem mindegy hogyan kapcsolod őket


4) 1/Ce = 1/4 + 1/6

Így megvan a Ce (eredő kapacitás), majd C=Q/U képletben már csak a töltés az ismeretlen


5) Bonyolultnak hangzik, mégis baromi egyszerű a feladat. De mivel látom fingod sincs az egészről, nyisd ki a tankönyved, és olvasd el még egyszer az anyagot. Ha még utána sincs meg, akkor kérdezd meg újra.

2016. febr. 29. 18:57