Matekosok figyelem! A lentebb linkelt háromszögnek mi a magassága? Köszi.

Ha valamit még kéne közölnöm, hogy ki lehessen számolni, tudok adatokat mondani, mert cnc programhoz készült rajz áll hozzá a rendelkezésemre.

2016. febr. 28. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt a link.
2016. febr. 28. 13:18
 2/6 A kérdező kommentje:
2016. febr. 28. 13:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg egy oldalt vagy egy szoget meg kellene adni.
2016. febr. 28. 13:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát hiányos...

így lehet egyértelműbb, hogy elküldöm a rajzot, pirossal jelöltem a háromszöget, a 6.-os pont koordinátája kell a vízszintes tengelyen.


[link]


Lehet létezni rá más megoldás...

2016. febr. 28. 13:41
 5/6 A kérdező kommentje:
bocs, "ú" nélkül: [link]
2016. febr. 28. 13:42
 6/6 A kérdező kommentje:

jólvan rájöttem, tényleg hiányos, mert ehhez az előző pont koordinátáit kell megkapni, a kis háromszög segítségével, ahol a=12mm (32-20) és alfa szög=60° (180-90-30). tg60°=12/b


b=6,92820323

2016. febr. 28. 14:05