Ha valamit még kéne közölnöm, hogy ki lehessen számolni, tudok adatokat mondani, mert cnc programhoz készült rajz áll hozzá a rendelkezésemre.2016. febr. 28. 13:14
3/6 anonim válasza:
Meg egy oldalt vagy egy szoget meg kellene adni.
4/6 A kérdező kommentje:
Tehát hiányos...
így lehet egyértelműbb, hogy elküldöm a rajzot, pirossal jelöltem a háromszöget, a 6.-os pont koordinátája kell a vízszintes tengelyen.
Lehet létezni rá más megoldás...
2016. febr. 28. 13:41
6/6 A kérdező kommentje:
jólvan rájöttem, tényleg hiányos, mert ehhez az előző pont koordinátáit kell megkapni, a kis háromszög segítségével, ahol a=12mm (32-20) és alfa szög=60° (180-90-30). tg60°=12/b
b=6,92820323
2016. febr. 28. 14:05