Annak a háromszögnek a magasságát hogyan kell kiszámolni, melynek minden oldala különböző méretű?

2015. dec. 1. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismertek az oldalai, akkor Hérón-képlettel kiszámolod a háromszög területét. Egy általános háromszög területe pedig az oldal és a hozzá tartozó magasság szorzata, osztva 2-vel.
2015. dec. 1. 20:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Háromszög oldalai a b c

a oldlahoz tartozó magasság az a oldalt x és a-x részre osztja.

Pitagoraszt alkalmazva:

x^2+m^2=c^2---->m^2=c^2-x^2

(a-x)^2+m^2=b^2---->m^2=b^2-(a-x)^2

Mindkét egyenlet m^2-el egyenlő ezért:

c^2-x^2=b^2-(a-x)^2

Ebből az x kiszámolható mert a b c adottak.

Utána az x-et behelyettesíted ebbe:

m^2=c^2-x^2 és megkapod az m-et.

Persze a Heron képlet is jó erre amit az előző válaszoló írt. De ha ezt képletet nem tanultátok akkor alkalmazhatod

az én általam leírtakat.

2015. dec. 1. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez igazából attól függ; lehet Héron-képlettel is, lehet úgy is, hogy felírsz két Pitagorasz-tételt, abból kreálsz egy egyenletrendszert és megoldod, de ha már tanultál trigonometriát, akkor koszinusztétellel.
2015. dec. 1. 20:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A koszinusz-tételes megoldás részletesen elmesélve:

https://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c

Ha a terület megvan, akkor a magasság már nem gond.

2015. dec. 1. 21:02