Hogy lehet felírni tört alakban a 3,142-őt, ha csak a 42 ezred ismétlődik?

2016. febr. 19. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

egyenletrendszert csinálunk

3,142 = x

-------

a, 3142,4242=1000x

b, 31,4242=10x

----------------

a-b

(ugye mindenhol a végén ismétlődik a 42)

3142,4242-31,42=1000x-10x

3111=990x

x=3111/990 = 3,142...

2016. febr. 19. 13:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt.

Ez alapján csináltam: [link]

2016. febr. 19. 13:01