2016. febr. 19. 12:53
1/2 anonim válasza:
egyenletrendszert csinálunk
3,142 = x
-------
a, 3142,4242=1000x
b, 31,4242=10x
----------------
a-b
(ugye mindenhol a végén ismétlődik a 42)
3142,4242-31,42=1000x-10x
3111=990x
x=3111/990 = 3,142...
2/2 anonim válasza:
Ez lemaradt.
Ez alapján csináltam: [link]