Valaki segíteni megcsinálni a matek házimat? 7. osztály 5− (2x + 5) +3x=10−7 (3x−2) −35

2016. febr. 18. 00:46
 1/1 anonim ***** válasza:

5-(2x+5)+3x=10-7(3x-2)-35

5-2x-5+3x=10-21x+14-35

x=-21x-11 // +21x

22x=-11 // :22

x=-0.5

2016. febr. 18. 06:21