A feladat:mekkora két egyenlő nagyságú töltés taszítja egymást 10m távolságból 100N erővel? Hogy kiszámoljam én ezt a képletet használom: F*rnégyzet/(ez egy per jel akar lenni)k=Qnégyzet
2016. febr. 14. 11:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az oké hogy behelyettesítem a számokat és leegyszerűsödik a N meg a négyzetméter de ami utána kijön abból nem tudom a végeredményt kiszámolni, mert nekem ez jön ki: 10000/9*10^9 C^2=Q^2 és innentől nem tudom hogy hogyan kell
2016. febr. 14. 11:25
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyököt kell vonni..
2016. febr. 14. 11:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Letudnád írni hogy mennyi akkor a végeredmény?Mert nekem ennyi jött ki:Q=1054092,55
2016. febr. 14. 11:55
 4/11 anonim ***** válasza:
2016. febr. 14. 16:05
 5/11 anonim ***** válasza:
0,001C a végeredmény. Tanuld meg használni a számológéped. :)
2016. febr. 14. 17:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm, de azért elmagyarázhatnád hogy hogy írtad be hogy ez jött ki,tudom használni a számológépet,csak tudod,amit az ember életében először használ vagy próbál használni az nem biztos hogy elsőre sikerül is neki.Csak hogy értsd, most vettük suliban ezt az anyagot és házi volt,soha életemben nem csináltam még ilyen egyenletet azért is esik nehezemre kiszámolni,lehet neked könnyű de nekem nehéz.
2016. febr. 14. 17:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen számológéped van? Írd le a típusát, hátha megtaláljuk a neten a leírását, hogy kell 10 hatványait beleírni (mondjuk azokkal tudni kellene papíron is számolni)


A feladat:


r=10m

F=100N

k=8.988*10^9 Nm^2C^-2


Coulomb törvényt kell felírni:


F=k* Q1*Q2/(r^2)

100=8.988*10^9 * Q1*Q2/(100)

10^4=8.988*10^9*Q1*Q2


Ha mindkét töltés egyforma nagyságú és töltésű, akkor Q1*Q2 helyére írhatunk Q^2 -t.

10^4/(8.988*10^9)=Q^2


10^4/10^9 =10^-5 ennek mennie kellene számológép nélkül is azért.


8.988*10^-5=Q^2

Q=négyzetgyök(8.988*10^-5)

Q=9.4805*10^-3C


Itt azonban még nincs vége a feladatnak, mert azt is meg kell még mondani, hogy a töltések lehetnek negatívok is, ezért a második megoldás:

Q=-9.4805*10^-3C


Ha nem tudod használni a számológéped, akkor nézd meg a leírását, vagy ha nincs meg akkor keress rá az interneten.

2016. febr. 14. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Elírtam a megoldást!


Bocsánat!


.......


10^4/10^9 =10^-5 ennek mennie kellene számológép nélkül is azért.


1/8.988*10^-5=Q^2

Q=négyzetgyök(1/8.988*10^-5)

Q=1.06^-3C


Bocs, elfelejtettem.... :-(

2016. febr. 14. 18:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 14. 19:26
 10/11 anonim ***** válasza:

"Elmagyarázhatnád hogy írtad be":

Ha nem egyszerűsítesz fejben vagy papírom semmit, akkor azt, hogy

gyök (10000/9*10^9 )

így ütöd be egy buta számológépbe:

10000 PER 9 PER 1000000000 GYÖK

Így pedig egy okosba:

GYÖK(10000/(9*1000000000))

2016. febr. 14. 20:04
1 2