2016. febr. 12. 15:07
1/1 anonim válasza:
Mivel 999+999=1998, ezért két háromjegyű összege nem lehet nagyobb ennél. És mivel összeg négyjegyű, ezért az ezres helyi értékén csak 1 állhat.
Szóba jöhető változatok 292+929=1221, ..., 898+989=1887.
Sz. Gy.