Az ábrán látható összeadásban azonos betűk azonos, különböző betűk különböző számjegyet jelölnek, és az összeg négyjegyű szám. Melyik számjegy állhat az összeg ezres helyi értékén? ABA+BAB=? A,1;B,2;C,3;D,4;E,5

2016. febr. 12. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel 999+999=1998, ezért két háromjegyű összege nem lehet nagyobb ennél. És mivel összeg négyjegyű, ezért az ezres helyi értékén csak 1 állhat.

Szóba jöhető változatok 292+929=1221, ..., 898+989=1887.

Sz. Gy.

2016. febr. 12. 17:13