Matekosok segítség!? Több lent


[link]


Valaki le tudná ezt vezetni nekem?

Béna vagyok hozzá :(



2016. febr. 9. 16:52
 1/2 tatyesz ***** válasza:

Hozzunk közös nevezőre, ami 6. Így ezt kapjuk:


3/6·(x+7)-2/6·(2x-4)=1 /·6

3·(x+7)-2·(2x-4)=6


Zárójelfelbontás:


3x+21-4x+8=6


-x+29=6 /-29

-x=-23 /:(-1)

x=23

2016. febr. 9. 17:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. febr. 9. 17:39