Valaki matek lecke segítség?


Ez a két szöveges feladat kéne:/ Nekem nem sikerült.


Zamárdiban 1992-ben az egyházközségi hozzájárulást fizető felnőttek száma 1000 fő körül volt (kb. 90%), míg hittanra a szülők 110 diákot írattak be (valamivel több mint 75%) Hozzávetőlegesen hány felnőtt lakosa volt Zamárdinak 1992-ben, és hány diák volt? (Az adatokat az élet produkálta, ritkán adódik, hogy egész szám a %-os arány. Ezért ilyenkor csak közelítő értékeket mondhatunk.)


MÁSODIK FELADAT:

Az erkélyen a muskátlik levele elkezdett sárgulni. A gazdaboltban vastartalmú vegyszert adtak amit hígítani kell. Egy zacskóban 100g vegyszer van, de a növényeknek csak 0,1 %-os oldatot szabad adni. Hány 0,1%-os oldatot tudok elkészíteni 100g vegyszerből? Ez hány kg?


A VÁLASZOKAT ELŐRE KÖSZÖNÖM! :)



2016. febr. 8. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi a túró ez?

Ez inkább ötödikes feladat, mint 9.

2016. febr. 8. 19:12
 2/2 tatyesz ***** válasza:

1000 fő valaminek a 90%-a. Tehát x*0,9=1000


110 diák valaminek a 75%-a. Tehát y*0,75=110



Töménység: oldott anyag/oldat


0,001=100/x

2016. febr. 9. 08:52