Valaki segít a matek leckémben? (8. osztály)


1.Ketten játszanak. Felváltva írnak egy-egy + vagy - előjelet valamelyik szám elé a következő sorban:

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Minden szám elé kerül előjel. Ezután összeadják az így keletkezett 9 számot.

Ha az összeg osztható 3-mal,akkor a kezdő játékos nyer,ha nem, akkor a második. Hogyan játsszanak a játékosok,ha nyerni akarnak?

Hogyan változik a stratégia,ha megfordítjuk a szerepeket,azaz a 2. játékos nyer akkor,ha a kapott összeg osztható 3-mal,ha nem akkor a kezdő játékos.



2016. jan. 1. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az 1-es előtt + jel van, akkor osztható 3-mal minden további művelettől függetlenül, ha pedig mínusz1-gyel kezdődik, akkor nem osztható.
2016. jan. 1. 18:00
 2/2 tatyesz ***** válasza:

#1: Pl 1-2+3+4+5+6+7+8+9=41, ez nem osztható 3-mal, az 1-es előtt mégis + van.


Én inkább így csinálnám:


1+2=3

(-1)+(-2)=-3

4+5=9

(-4)+(-5)=-9

7+8=15

(-7)+(-8)=-15


Tehát: miden számnak van párja, amivel együtt 3-mal osztható lesz. Ha a kezdő játékosnak kell 3-mal oszthatót csinálni, akkor 3-mal osztható szám elé tesz + vagy - jelet az első lépsben. Ha az ellenfél egy nem 3-mal osztható elé tesz jelet, akkor a kezdő játékos a párja elé tesz egy ugyanolyat a következő lépésben.


Pl:

1. játékos: +6

2. játékos: -8

1. játékos: -7

2. játékos: +2

1. játékos: +1

2. játékos: -9

1. játékos: +3

2. játékos: -4

1. játékos: -5



A második eseten gondolkozz! :)

2016. jan. 2. 10:23