Egy trapéz alapjai 2,5 és 4 cm kiegészítő háromszögének további oldalai 1,5 és 2 cm.

a, Mekkorák a trapéz szárai?

b, Mekkora a kiegészítő háromszög területe?


Segítene valaki?:)



2016. febr. 7. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A párhuzamos szelők tételével. A területhez meg szerintem trigonometria kell, tudsz te olyat?
2016. febr. 7. 11:58
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen azt tudom

Csak a geometria nem áll olyan kozel hozzam

2016. febr. 7. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű arányosságot kell felírni, ha a trapéz szárai s1 és s2, akkor:


(1,5+s1)/1,5=4/2,5


(2+s2)/2=4/2,5.


Készíts hozzá ábrát.

Kérdés?

2016. febr. 7. 17:20
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Sikerült

Idén érettségizek és bevagyok parázva

2016. febr. 7. 20:08