2016. febr. 3. 17:40
1/7 anonim válasza:
A 20 méter, mint adat nem feltétlen szükséges hozzá.
A domb tetején a szánkózó helyzeti energiával rendelkezik, ami a domb aljára érve teljesen átalauk mozgási energiává:
m*g*h = (m*v^2)/2
Tömeg kiesik mindkét oldalok, majd rendezés után:
v = gyök(2*g*h), ahol
h - domb magassága [m]
g - nehézségi gyorsulás, [9.81 m/s^2]
2/7 A kérdező kommentje:
És akkor most mi a válasz?
2016. febr. 3. 18:05
3/7 anonim válasza:
Tudsz olvasni vagy csak szövegértési problémáid vannak?
Esetleg megoldhatatlan probléma egy képletbe behelyettesíteni?
4/7 A kérdező kommentje:
Már nem azért, de neked meg helyesírási problémáid vannak...
2016. febr. 3. 19:01
5/7 anonim válasza:
Ennyit tudtam segíteni. Ha neked ebből nem egyértelmű, akkor nem a fizikával van (csak) bajod.
6/7 A kérdező kommentje:
Csak azt kellett volna még leírnod hogy 10,95 m/s
2016. febr. 3. 19:56
7/7 anonim válasza:
És azzal mit érsz el?
Amúgy szívesen.