Egy súrlódás nélküli,6m magas domb tetejéről kezdősebesség nélkül indul el egy szánkózó. Mekkora lesz a sebessége 20m út megtétele után a domb alján?


2016. febr. 3. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

A 20 méter, mint adat nem feltétlen szükséges hozzá.

A domb tetején a szánkózó helyzeti energiával rendelkezik, ami a domb aljára érve teljesen átalauk mozgási energiává:

m*g*h = (m*v^2)/2

Tömeg kiesik mindkét oldalok, majd rendezés után:

v = gyök(2*g*h), ahol

h - domb magassága [m]

g - nehézségi gyorsulás, [9.81 m/s^2]

2016. febr. 3. 17:45
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor most mi a válasz?
2016. febr. 3. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudsz olvasni vagy csak szövegértési problémáid vannak?

Esetleg megoldhatatlan probléma egy képletbe behelyettesíteni?

2016. febr. 3. 18:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Már nem azért, de neked meg helyesírási problémáid vannak...
2016. febr. 3. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyit tudtam segíteni. Ha neked ebből nem egyértelmű, akkor nem a fizikával van (csak) bajod.
2016. febr. 3. 19:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak azt kellett volna még leírnod hogy 10,95 m/s
2016. febr. 3. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:

És azzal mit érsz el?


Amúgy szívesen.

2016. febr. 3. 19:57