Chuck23y kérdése:

Fizika: A gyerek az 5 m magas vizes-csúszdán súrlódás nélkül lecsúszik. A lejtő elhagyása után 0.8 másodperccel csobban a vízbe. Hol?

A kérdés adott

2012. nov. 1. 18:05
 1/2 Radványi Patrik ***** válasza:

A feladatot két részre bontanám:

(1)

A csúszda tetején helyzeti [Eh], míg az alján mozgási [Em] energiája van. Mivel a csúszda alját vettem a nulla szintnek.


Em=Eh


1/2 * m * v^2 = m * g * h


a tömeggel egyszerűsítve és az egyenletet rendezve:


v = sqrt(2gh)


(2)

innentől kezdve a mozgás, mint vízszintes hajítás működik tovább, tehát a csúszda elhagyása után vízszintesen [x] távolságot tesz meg, míg függőlegesen [y] távolságot.


x = v * t

y = g/2 * t^2

2012. nov. 1. 20:48
 2/2 A kérdező kommentje:
és tényleg milyen egyszerű ! köszönöm szépen
2012. nov. 1. 23:26