A kérdés adott2012. nov. 1. 18:05
1/2 Radványi Patrik válasza:
A feladatot két részre bontanám:
(1)
A csúszda tetején helyzeti [Eh], míg az alján mozgási [Em] energiája van. Mivel a csúszda alját vettem a nulla szintnek.
Em=Eh
1/2 * m * v^2 = m * g * h
a tömeggel egyszerűsítve és az egyenletet rendezve:
v = sqrt(2gh)
(2)
innentől kezdve a mozgás, mint vízszintes hajítás működik tovább, tehát a csúszda elhagyása után vízszintesen [x] távolságot tesz meg, míg függőlegesen [y] távolságot.
x = v * t
y = g/2 * t^2
2/2 A kérdező kommentje:
és tényleg milyen egyszerű ! köszönöm szépen
2012. nov. 1. 23:26