Matematika szorzattá alakítás, hogy?


Van két feladat, amit nem értek. Valaki le tudná nekem vezetni, mivel csak a megoldása van meg. Sokat segítene a feladattípus megértésében. Megcsinálom a feladatot, de nekem teljesen más jön ki mint a megoldókulcsban. Mi ennek a lényege? Azonosság? Köszönöm a válaszokat!


Feladat: Alakítsuk szorzattá a következő kifejezéseket!

a.) a²-(2b-3c)² Eredménye ez lesz: (a+2b-3c)(a-2b+3c)

b.) (1-2x)²-(4y-3x)² Eredménye ez lesz: (1-5x+4y)(1+x-4y)



2016. jan. 24. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

a² - b² = (a - b) (a + b) alkalmazásával kellene megoldani.

Hasonlókat itt találsz:

[link]

Vagy egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU

2016. jan. 24. 17:12
 2/3 A kérdező kommentje:

Hosszas gondolkodás után rájöttem, hogy ezek iszonyat könnyű feladatok :D


PL a "b" feladat:

a = 1-2x

b = -4y+3x


Így behelyettesítve az (a-b)² azonosságba szépen ki is jött.


Kicsit vaksi voltam :/ Köszi 1. a választ!

2016. jan. 24. 19:01
 3/3 A kérdező kommentje:
*Zárójel nélkül: a²-b²
2016. jan. 24. 19:02