KalmarJanos22 kérdése:

Ezt a matek feladatot valaki segítene megoldani?


Egy szabályos ötszög egy csúcsából megrajzolunk két átlót. Az átlók hossza 12 cm.


1. számold ki az ötszög oldalhosszát

2. mekkora területű részekre osztja a két átló az ötszöget?



2016. jan. 23. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A szabályos ötszög egy belső szögének a nagysága 108 fok.


(n-2)*180/n képletbe behelyettesítve az n=5-öt.


A két átlót berajzolva egy csúcsból a két "szélső" háromszög egybevágó. Koszinusztétel alapján:

12^2=a^2+a^2-2*a*a*cos108


Ezt rendezed és megkapod az a oldalt. Ha nem megy akkor írj!


Ha ez meg van akkor a (szélső) háromszög területe:

(a*a*sin108)/2 képletből adódik a terület. Remélem innen már menni fog a középső háromszög területének kiszámítása!

Jó munkát!

2016. jan. 23. 17:29
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm. Annyi kérdésem lehetne, hogy az "a"-t hogy kapom meg?
2016. jan. 23. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Koszinusztétel miatt

12^2=a^2+a^2-2*a*a*cos(108)

144= 2*a^2-2*a^2*(-0,3090)

144=2,618*a^2

55=a^2

Innen már menni fog.

2016. jan. 24. 10:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát a terület 7.4*7.4*sin108/2 lesz.
2016. jan. 24. 14:00
 5/5 Fibonacci ***** válasza:

Közelítő értékek használata nélkül:

oldal = átló * (√5 - 1)/2


Majdnem ugyanez a feladat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2016. jan. 24. 14:44