Hol rontottam el a feladatot? (matek)


[link]


Egy háromszög oldalainak aránya 5:4, az általuk bezárt szög 120 fok, a harmadik oldala 20 cm. Mekkorák az ismeretlen oldalak és a szögek?



Lehet nagy hülyeség az egész, amit csináltam. Igazság szerint amit elmondtak az osztálytársaim, hogy a szinusz és koszinusz tételt vettük és, hogy hanyadik oldalon van a házi... Szóval a könyvből igyekeztem megérteni, de ez a feladattípus kifogott rajtam.


2016. jan. 16. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor felírod a koszinusz-tételt, akkor a -2*4x*5x*cos(gamma) tagban a 4x helyett 3x-et írtál fel.

Utána alatta lévő sorban gamma=60 fokkal számolsz, pedig az 120°, nem kell elfelezni.

2016. jan. 16. 12:30
 2/20 anonim ***** válasza:
Az is jó, ha cos(60°)-ot ír, csak akkor az elején + kell, hogy legyen, mivel cos(120°)=-cos(60°).
2016. jan. 16. 12:35
 3/20 A kérdező kommentje:

Ú, tényleg :D

Köszönöm szépen.

2016. jan. 16. 12:37
 4/20 anonim ***** válasza:
Persze, de azért ehhez érteni is kell, mit csinál, hogyan működnek a szögfüggvények. De amíg nem tudja a feladattípust, nem érdemes túlbonyolítani, főleg úgy, hogy a kérdező kissé figyelmetlen (volt most), így nem érdemes "kockáztatni".
2016. jan. 16. 12:37
 5/20 A kérdező kommentje:
Most felírtam cos120 fokkal meg kijavítottam a 3x-et 4x-re. De mínusz lett a gyök alatt... Most ennek nincs megoldása vagy megint elrontottam?
2016. jan. 16. 12:44
 6/20 anonim ***** válasza:

A feladatleírásból ugye kiderül,hogy az egyik szög 120 fokos,ami kizárja,hogy a másik kettő közül az egyik 90 fokos legyen.Tehát így,ebben a formában,ebben a háromszögben NEM használhatod a szöggfüggvényeket(sinus,cosinus,tanges,kotangens)

Nézd meg,nem-e maradt ki valami?

2016. jan. 16. 12:50
 7/20 anonim ***** válasza:
A feladatot mindjárt megnézem. A #6 válaszolónak pedig üzenem, hogy a szinusz-tételnek és koszinusz-tételnek nem feltétele a derékszögű háromszög...
2016. jan. 16. 12:55
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó :)
2016. jan. 16. 12:56
 9/20 anonim ***** válasza:

Meg is van, az előbb nem néztem tovább a feladatot, de nagyon súlyos hiba!

A kérdésedben szereplő linken a 400=(41x^2)-15x egyenletben a jobb oldalt egyszerűen összevontad, miközben az egyik tag x^2, a másik pedig x. NEM lehet összevonni őket! Ez bizony egy másodfokú egyenlet, amit a megoldóképlettel meg tudsz oldani.

Egyébként: (a*x)^2 = a^2 * x^2

2016. jan. 16. 12:59
 10/20 anonim ***** válasza:

www.mathematika.hu/viewpage.php?page_id=58

Nemrég végeztem,ennyit azért én is tudok...

2016. jan. 16. 13:00
1 2