Mennyi hőt kell közölnünk 380g, -18-fokos jéggel, ha azt szeretnénk, hogy az olvadás után 28fokos víz keletkezen ?2016. jan. 20. 16:43
1/2 tatyesz válasza:
Először hőt kell közölni, hogy -18°C-ról 0°C-ra melegedjen:
Q1=c·m·ΔT (c: a jég fajhője, m: a jég tömege, ΔT=18°C)
Ezután hőt közlünk, hogy a jég elolvadjon:
Q2=Lo·m (Lo: a jég olvadáshője, m: a jég tömege)
Végül hőt közlünk ahhoz, hogy az elolvadt jég (ami víz) 0°C-ról 28°C-ra melegedjen:
Q3=c·m·ΔT (c: a víz fajhője, m: a jég tömege, ΔT=28°C)
A közölt hő:
Q=Q1+Q2+Q3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekünk mindig úgy mondja a tanár hogy úgy írjuk fel hogy Qle=Qfel és erre kell felépíteni a képlete.
2016. jan. 22. 06:14