Ezt a feladatot hogy kell megoldani?

Mennyi hőt kell közölnünk 380g, -18-fokos jéggel, ha azt szeretnénk, hogy az olvadás után 28fokos víz keletkezen ?

2016. jan. 20. 16:43
 1/2 tatyesz ***** válasza:

Először hőt kell közölni, hogy -18°C-ról 0°C-ra melegedjen:


Q1=c·m·ΔT (c: a jég fajhője, m: a jég tömege, ΔT=18°C)


Ezután hőt közlünk, hogy a jég elolvadjon:


Q2=Lo·m (Lo: a jég olvadáshője, m: a jég tömege)


Végül hőt közlünk ahhoz, hogy az elolvadt jég (ami víz) 0°C-ról 28°C-ra melegedjen:


Q3=c·m·ΔT (c: a víz fajhője, m: a jég tömege, ΔT=28°C)


A közölt hő:


Q=Q1+Q2+Q3

2016. jan. 21. 08:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekünk mindig úgy mondja a tanár hogy úgy írjuk fel hogy Qle=Qfel és erre kell felépíteni a képlete.
2016. jan. 22. 06:14