Hogyan lehet megoldani ezt a metek példát? (lent)

Két inga lengésideje 36, illetve 45 másodperc. Ha a két ingát egyszerre indítjuk, akkor lengésük során leghamarabb mennyi idő múlva kerülnek újra egyszerre a kiindulási helyzetbe ?
2010. márc. 27. 11:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Ki kell számolni a legkisebb közös többszörösüket. 36=2^2*3^2, továbbá 45=5*3^2, tehát 2^2*3^2*5=180. Máskor legyél türelmesebb.
2010. márc. 27. 13:28