2016. jan. 10. 16:34
1/1 anonim válasza:
A rövid válasz: a metszetkör sugara az alap és a fedőkör sugarának négyzetes közepe.
Bővebben.
Mivel a palást vetülete egy körgyűrű, melynek a külső sugara R, a belső pedig 'r', a feladat ennek a körgyűrűnek a felezésére egyszerűsödik.
Legyen x a keresett sugár.
Ezzel a területfelezés egyenlete
R²π - x²π = x²π - r²π
Egyszerűsítve
R² - x² = x² - r²
Rendezve
R² + r² = 2x²
Ebből
x² = (R² + r²)/2
és
x = √[(R² + r²)/2]
ami nem más, mint a R és r értékek négyzetes közepe.
DeeDee
**********