Egy szabályos pénzérmét négyszer feldobunk. Mekkora az esélye annak, hogy kétszer fejet es kétszer írast kapunk?


#esély #pénz #feldobas
2016. jan. 10. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
37,5 %.
2016. jan. 10. 14:12
 2/5 A kérdező kommentje:
es ezt hogy kapom meg?
2016. jan. 10. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
(4 alatt a 2)*0,5^2*0,5^2
2016. jan. 10. 14:19
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. jan. 10. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy számolhatsz úgy is, hogy van összesen 16 (vagyis 2^4) lehetőség, mert mindegyik vagy fej vagy írás.

Ebből 6 jó lehetőség van:

ffii

fifi

fiif

iffi

ifif

iiff


Ebből pedig az esély: 6/16=3/8=0,375=37,5%

2016. jan. 10. 14:29