Légyszíves segítesz? Fizika.


[link]

R=40ohm

R2=80ohm

R3=20ohm

U=60N

U1=?

U2=?

U3=?

I=?

I1=?

I2=?

I3=?


2010. márc. 25. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

U=60N

60 Newton feszültség az szép.


I=U/R


ahol R az egész elrendezés eredő ellenállása. Megkapod úgy, hogy kiszámolod a fenti két sorosan kapcsolt ellenállás eredőjét (függvénytáblázat), és helyettesíted a kettőt egy darab ellenállással (az eredővel). Ekkor marad R3 és a most kiszámolt eredő, méghozzá párhuzamosan kapcsolva. Ennek a kettőnek is kiszámolod az eredőjét (függvénytáblázat - párhuzamos ellenállások eredője), és megkapod az egész eredőjét, a fenti képletbe való R-t.

2010. márc. 25. 19:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt megsúgom, hogy a voltmérőkbe nem fog folyni áram (a valóságban persze folyik, de ott is elhanyagolható sokszor), tehát ami I2 áram ott felfele folyik (vagy lefele, tökmindegy), annak biztos hogy át kell folynia az I1 ampermérőn, szóval I1=I2.


Azt is megsúgom, hogy ampermérőn nem esik feszültség (pontosabban elhanyagolható), így az sem fog belekontárkodni a dolgokba. Tehát ha U feszültség esik (magyarul van - az hogy feszültség esik két pont között ugyanazt jelenti hogy feszültség van a két pont között) a tápegység kapcsai között (a két kis karika között ott lent), akkor például a bal alsó sarok és a jobb alsó sarok között is ugyanez az U feszültség fog esni. Sőt, R3 két vége között is ugyanez az U feszültség lesz, mert látszik, hogy össze van kötve (azaz U3=U). Ráadásul R1 bal vége és R2 jobb vége között is pont ugyanez az U feszültség lesz (tehát U1+U2=U, ez azért mert U1 és U2 sorban van).


R3=U3/I3 ez remélem egyértelmű

R1+R2 = (U1+U2)/I1

2010. márc. 25. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alsó képletből kijön I1, ami egyenlő I2-vel is. Már csak U1 és U2 kéne külön, hogy mennyi. Azt meg megkapod mert R1=U1/I1 és R2=U2/I1
2010. márc. 25. 19:19