Egy derékszögű háromszög átfogója 12,5 cm, kerülete 30 cm. Mekkorák a befogók?

Légyszi a megoldás menetét is írjátok le:)

2016. jan. 3. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

a+b=30-12,5

a^2+b^2=12,5^2

2016. jan. 3. 09:50
 2/2 anonim válasza:

Egy háromszög kerülete, ha derékszögű, akkor is:

a+b+c= (jelen esetben 30 cm)

Ha az átfogó 12,5 cm, azt kivonod a 30 cm-ből. Eddig vágod, gondolom. Utána ami megmarad összesen, az ugye 17,5 cm, azt felezed, s megkapod a befogók méretét, ami 8,75 cm.

Ha egyenlő szárú a derékszög, ha nem, akkor az egyik lehet rövidebb, a másik hosszabb.

Kísérletezhetsz, rajzolgathatsz, számolgathatsz, hogyha 12,5 cm-es az átfogó, azt milyen két különböző összegből tudod kihozni, szerintem.

Spec. nem vagyok matematikus, de ez olyan általános iskolai feladatnak tűnik.

Pitagorasz- tétel: A derékszögű háromszög befogóinak négyzetösszege az átfogó négyzetével egyenlő.

Hány éves vagy?

2016. jan. 8. 03:14