Év elején egy 600 fős iskola?


év elején egy 600 fős iskola tanulóinak 1/3-a fiú. A fiúk száma év közben 10%-al nőtt, míg a lányok száma az 1/20-ad részével csökkent.

a, Hány lány tanulója volt év elején az iskolának?

b, Hány lány tanulója volt év végén az iskolának?

c, Menyivel nőtt a fiú tanulók száma?

d, Hány százalékkal változott az iskola tanulóinak a szám?


2010. márc. 24. 14:06
 1/5 A kérdező kommentje:
És a számolás menetét is írjátok le. És nagyon szépen köszönöm a válaszolóknak előre is :)
2010. márc. 24. 14:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálom:)


600 Fő, ennek az egy harmada fiú, 600:3=200,tehát 200 fiú van, és 400 lány év elején.

200-nak a 10 százaléka 20, mert 200:100=2*10=20 200+20=220 Ennyi lett a fiúk száma év közben.


A lányoké csökkent,400 lány volt, egyhuszad része:400:20=20, ennyivel csökkent, tehát év közben 380 lány volt a suliban.


Év végén: Fiúk+lányok= 220+380=600


Tehát nem változott a számuk, csak más lett a lányok-fiúk összetétele.

2010. márc. 24. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:

a, 400 lány tanuló volt évelején.

Mert: 600 egyharmada 200. Ez a fiúk száma. 600-200=400. Ez pedig a lányok száma.


b, 380 lány tanúló volt évvégén.

Mert: 400-nak az egyhuszad része 20. 400-20=380.


c, 20-al nőtt a fiú tanulók száma.

Mert: 200/100=2, 2*10=20.


d, nem változott az iskola tanulóinak száma, tehát 0%-kal változott.

Mert: 600-20+20=600

2010. márc. 24. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Megszorzod a 600-at 1/3-dal, megkapod a fiúk számát. Levonod a teljes létszámból, megkapod a lányok számát.

Mivel 10%=0,1, ezért megszorzod a fiúk számát 0,1-del, és hozzáadod az eredeti számhoz. Megszorzod a lányok számát 1/20-dal, és levonod a teljes létszámból.

Ezek alapján már meg tudod válaszolni a legtöbb kérdést.

Az utolsóhoz összeadod a fiúk és a lányok év végi létszámát, majd kiszámolod, hogy ez hány százaléka az év elejinek. Ebből levonod a 100%-ot, és megkapod, mennyivel nőtt a teljes létszám.

2010. márc. 24. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Micsoda feladat!

Hanyadikban adnak ilyen komoly feladatot? :)

2010. márc. 24. 16:07