Minden év elején beteszünk a bankba 450 000 FT-ot éves 6,5%-os kamatra. Hány év múlva lesz 6000 000 Ft unk?

2011. máj. 11. 14:34
 1/1 anonim válasza:

elvileg így..


45000*1,065+45000*1,065^2+...+45000*1.065^n=6000000

kiemelek 45000 így-->

45000(1,065+1,065^2+...+1,065^n)=6000000

beosztunk 45000

1,065+1,065^2+...+1,065^n=13,33˙

így egy mértani sor összegéhez jutottunk.

Sn=a1*(q^n - 1)/q-1

13.33˙=1,065*(1,065^n -1)/1,065-1

ezt rendezve

1,81=1,065^n --> mink2 oldal lg -sát vesszük, n-et kihozzunk szorzótényezőnek, majd rendezzük

lg1,81/lg1,065=n

n=9,45


Mivel éves kamatozású megkel várni ezt az évet, tehát 10 év múlva lesz meg a 6000000 Ft-unk.

Igyekezz a pontos értékekkel számolni, köztes eredményeket hagyd a számológépbe, azzal számolj.

Remélem így kell és nem számoltam el.

2011. máj. 11. 18:51