2011. máj. 11. 14:34
1/1 anonim válasza:
elvileg így..
45000*1,065+45000*1,065^2+...+45000*1.065^n=6000000
kiemelek 45000 így-->
45000(1,065+1,065^2+...+1,065^n)=6000000
beosztunk 45000
1,065+1,065^2+...+1,065^n=13,33˙
így egy mértani sor összegéhez jutottunk.
Sn=a1*(q^n - 1)/q-1
13.33˙=1,065*(1,065^n -1)/1,065-1
ezt rendezve
1,81=1,065^n --> mink2 oldal lg -sát vesszük, n-et kihozzunk szorzótényezőnek, majd rendezzük
lg1,81/lg1,065=n
n=9,45
Mivel éves kamatozású megkel várni ezt az évet, tehát 10 év múlva lesz meg a 6000000 Ft-unk.
Igyekezz a pontos értékekkel számolni, köztes eredményeket hagyd a számológépbe, azzal számolj.
Remélem így kell és nem számoltam el.