Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Többgyermekesektől kérdeznék!...

Többgyermekesektől kérdeznék! 1. Együtt aludt a pici veletek? Ha igen mennyi ideig? Jó megoldás, ha külön van az elejétől, de nekem is beteszünk egy ágyat a babaszobába?

Figyelt kérdés

2. Használtatok bébiőrt? Milyent érdemes vásárolni? Http://neobaby.hu/index. Php? &kateg=49 Megfelelő a 7000 ft körüli is? Mit érdemes egy vásárlásnál figyelembe venni?

3. Mellszívó készülékből milyen a jó? Kézi vagy akkumulátoros?

Nagyon várom és előre is köszönöm a tapasztalatokat, válaszokat!


2011. márc. 17. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Szai!

Bár "csak" egy gyermekem van, de remélem nem baj ha válaszolok :)


Nálunk én úgy terveztem, hogy elejétől külön lesz, gyönyörű szobát csináltunk neki (énterveztem bele minden bútort, és rajzoltam a falra..)

De mikro hazajöttünk a kórházból, 2 hét után megkérdeztem a párom, hogy nem hoznánk e át az ágyat!Nem bírtam magára hagyni... :)

Szóval 3 hós koráig (amíg én aklimatizálódtam ahhoz hogy van agyerekem) ott aludt velünk!De hozzáteszem ahogy átvittük a saját szobájába sokkal jobban aludt! :) Szóval miattam kellett velünk aludnia! :)

De mondjuk olyan fáradt voltM AZ ELSŐ 5-7 HÉTBEN, HOGY GYAKRAN ELALUDTAM ÉN IS ÉJJEL SZOPI KÖZBEN :) hopsz


Szóval ágyat mindenképp tegyetek be a szobájába, ha kibirod, hogy külön szobába alszotok :)


Nekünk angelcare légzésfigyelő van, de használtan vettük, 20000.- ért!ÉS nagyon bevált, mert egyszeer ugyan beriasztott kamuból, de többször nem!Én a bébiőr részét mai napig használom, de a légzésfiygelőt 9 hós korától nem!Csak amikor egyszer beteg volt azóta!


Mellszívót is használtan vettem kézit (Avent) de 5 hós koráig minden szopi előtt fejnem kellett, így egyet eltörtem, de ugyanolyat vettem megint!Én meg voltam vele elégedve! lányom még most is szopik és néha használom még!

De így hogy folyamatosan felynem kellett így sem vennék elektromosat, mert azt mondta a szopitanácsadónk hogy az nagyon erősen szív, és néha fáj is!Nekem bevált a kézi Avent!ÉS masszív, csa nekem észvesztően sokat kellett használnom!


Könnyű szülést jó babaázást kívánok!


15 hós kislány anyuja

2011. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

1. A nagylányunk most 7 éves, első pillanattól külön szobában aludt, volt benn egy ágy a szobájában, én az elején elég gyakran ott aludtam vele, de aztán ritkultak ezek az alkalmak, nem volt gond belőle. Az éjszakai szoptatáskor átmentem hozzá, de aztán visszatettem az ágyába, nem tiltakozott, így szolta meg.

Kisfiunk most 16 hónapos, neki már nem jutott saját szoba, így együtt alszunk (apa a nappaliba költözött, hogy tudjon pihenni). Én már 16 hónapja egy éjszakát sem aludtam végig, általában kétszer fenn vagyunk. Este szépen elalszik magától az ágyában, de aztán éjjel felébred és magam mellé veszem, reggelig ott is marad. Nem tudom, hogy mi lesz, ha nyáron megépül neki a szobája, előre félek az átszoktatástól. Ő nagyon anyás. Majd meglátjuk...

Mindezek tekintetében sem tudom eldönteni mi a jobb, mert mindkét gyermekem kiegyensúlyozott, jókedvű, egészséges.

2. Álomvirág légzésfigyelőt használtunk, nagyon meg voltunk vele elégedve, szuper!!! Ezt a márkát ajánlom.

Bébiőrt nem használtam egyiknél sem, de biztos jó szolgálatot tesz. Sajnos ebben nem tudok jó tippet adni.

3. Avent Isis kézi mellszívó nekem nagyon bejött!

2011. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia,

az első babánknál az ő kiságyát odatettük a mi ágyunk mellé. Akkor még nem volt hálószobánk, így este ment a tévé, a számítógép, beszélgettünk a férjemmel, ezért sokszor felriadt a baba. Így kb 6 hetesen beraktuk a szobájába a kiságyat, és onnan átaludta az éjszakát (amúgy csak anyatejs baba). Volt angelcare légzésfigyelőnk.

Nem tudom, te mire gondolsz, de a légzésfigyelő és a bébiőr két külön dolog. Ennek olvass utána. Én a légzésfigyelőt ajánlom, szerintem megnyugtató dolog. Bébiőrt akkor érdemes venni, ha nagyobb a házatok, lakásotok vagy több szint van. Nekünk hülyeség lett volna, mert pici a lakás, ha szusszanok egyet a lakás egyik végében, simán lehet hallani a másik végében is, ehhez pedig nem kell bébiőr.

Szerintem első körben -kb 2 hónapig- tedd a ti ágyatok mellé a babaágyat, aztán majd meglátod, hogyan tovább. Ha közel van a gyerekszoba a hálószobához, akkor teljesen felesleges, mert akkor úgyis hallod a babádat.

Én azt nem javaslom, hogy te külön menj a férjedtől, és beköltözz a babaszobába, mert a férjednek ez nem biztos, hogy jól fog esni. Amúgy is a férjek eléggé nélkülözve vannak az első időkben, és ha még mellette sem fekszel, hát ez nem jó dolog szerintem.

Mellszívóból nekem medela kézi volt.

Elektromosat csak akkor vegyél, ha már szülés után vagy, és biztosan szükséged van rá.

Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3.vagyok, a 2. babánkat már egyből a gyerekszobában altattuk, a születésétől fogva.
2011. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legkisebb most 8 hós. 3 van. És mindegyik velünk aludt, és igy sokkal nyugodtabb voltam, és másodsorban kényelmesebb is mint 15-ször kikelni az ágyból. :) Mikor már szűkebb lett a hely, mert megnőtt (kb. 7-8 hósan) akkor rendes ágyat kaptak amit összetoltunk a miénkkel (az övét a falnak, a miénket meg az övének). Persze volt kiságyunk is, de minek is...? :)

Én nem használtam bébiőrt, de mondjuk nekem elég nyitott a ház és szinte mindjárt hallottam ha felkelt. Olyannak fontos szerintem akinek külön alszik és messze van a szobája a konyhától, vagy ahol a legtöbbet vagy.

Mellszivóban nem tudok sokat mondani, nekem Medela volt, és mikor bekeményedett, megtelt a mellem szülés után alig szivott le valamit, hiába gyötörtem a mellem. Aztán meg el is apadt. :(

2011. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Nekünk egyben van a légzésfigyelő meg a bébiőr! Csak lehet csak a bébiőrt is használni!De a légzésfiygelőnél be van kapcsolva a bébiőr is!

2011. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Remélem, megfelelek a "kiírásnak" (az 5. gyermekemet várom).

1. 3 hónapos korukig aludtak velünk a gyerekek, utána saját szobájuk lett (a hálószoba mellett)

2. Bébiörzőt mi sosem használtunk, de ha ez megnyugtat, használjatok!

3. Rengeteget fejtem (adtam le tejet), és nekem nagyon bevált az AVENT kézi mellszívó. Próbáltam más fajtákat is (elektromosat is), de azok közel nem voltak olyan jók.

Remélem, tudtam segíteni!

2011. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Azt gondolom lesz ágyam a babaszobában, de a férjemmel fogok aludni, és ha kell még mindig át tudok menni a baba szobájába, ha fárasztó lenne a sok kelés. Azt hiszem légzésfigyelőt és bébiőrt is veszünk (2 in 1) mert elég nagy a házunk. És Avent kézi mellszívót is beszerzek. Segítettetek a döntésben KÖSZÖNÖM.
2011. márc. 18. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!