Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekházi, kamatoskamatszerűsé...

Matekházi, kamatoskamatszerűség :S 10 évig minden évben beteszünk 4000 forintot (minden évben! ) 5%os éves kamatra, majd utána tíz évig minden évben kiveszünk 4000 forintot - de a maradék mindig kamatozik is. - Mennyi pénzünk marad bent végül?

Figyelt kérdés

Matekházi, kamatoskamatszerűség :S 10 évig minden évben beteszünk 4000 forintot(minden évben!) 5%os éves kamatra, majd utána tíz évig minden évben kiveszünk 4000 forintot - de a maradék mindig kamatozik is. - Mennyi pénzünk marad bent végül?

Van erre valami képlet? Vagy csak úgy lehet megoldani, ha végiszámolgatom? Segítsetek!


2009. febr. 8. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kamatos kamat, mert a tőke is változik. (minden évben a kamaton felül nő 4000 Ft-tal, aztán meg csökken 4000 Ft-tal)

Ne haragudj, hogy nem oldom meg, de nagyon fáradt vagyok, és nem szeretnék hülyeséget írni. De remélem ezzel tudtam segíteni!


Nah, mivel kíváncsi voltam, kiszámoltam, remélem jól értelmeztem e feladatot. Nekem 33.222,698 Ft jött ki eredményül a 20. év végére. Remélem jó a válasz, én azt mondom, inkább ellenőrizd le! :D

2009. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én mindjárt kiszámolom, mert szeretem a matekot, viszont 2féleképpen fogom kiszámolni:

-mindig csak 4000-et kamatoztatok, 10 évig, mert végülis külön is lehet nézni a 4000eket, tehát az előszőr berakott 4000 megegyezik az előszőr kivettel, így ezt külön nézem valahogy, még nemtom.

-"egyszerűen" lépésről lépésre kiszámolom


mindjárt jövök az eredménnyel (remélhetőleg, mert lehet nem sikerül). hanyadikos vagy?

2009. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
a 2.at választva excel táblázat segítségével nekem 33222,70993 magyar forint jött ki:D excelben könnyü volt, pár függvényt beírtam és máris kiadta
2009. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!