Valaki segít a matekban? (8. osztály)

Kétszer olyan idős vagyok most,mint amilyen az öcsém volt akkor,amikor én annyi idős voltam,mint ő most. Kettőnk életkora 70 év most. Ki hány éves?

2015. dec. 15. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:

most 40 és 30 azaz összesen 70.

akkor 30 és 20

2015. dec. 15. 14:21
 2/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ha egyenlettel akarod felírni, akkor legyen mondjuk "x" a jelenlegi életkorom, "y" az öcsémé.


"amikor én annyi idős voltam, mint ő most"

Tehát az a régi időpont annyi évvel ezelőtt volt, ahány év van köztünk, vagyis "x - y".


x = 2 * (y - (x - y))

x = 2 * (2y - x)

x = 4y - 2x

3x = 4y

x = 4/3 y


x + y = 70

4/3 y + y = 70

7/3 y = 70

y = 30


x = 40

2015. dec. 15. 15:07