Kétszer olyan idős vagyok most,mint amilyen az öcsém volt akkor,amikor én annyi idős voltam,mint ő most. Kettőnk életkora 70 év most. Ki hány éves?2015. dec. 15. 13:55
1/2 anonim válasza:
most 40 és 30 azaz összesen 70.
akkor 30 és 20
2/2 Pelenkásfiú válasza:
Ha egyenlettel akarod felírni, akkor legyen mondjuk "x" a jelenlegi életkorom, "y" az öcsémé.
"amikor én annyi idős voltam, mint ő most"
Tehát az a régi időpont annyi évvel ezelőtt volt, ahány év van köztünk, vagyis "x - y".
x = 2 * (y - (x - y))
x = 2 * (2y - x)
x = 4y - 2x
3x = 4y
x = 4/3 y
x + y = 70
4/3 y + y = 70
7/3 y = 70
y = 30
x = 40