Fizika (kinematika) gyakorlat?


Egy pontból egyidejűleg azonos irányba és irányírassal két test,és v1=15m/s és v2=20m/s sebességgel egyenes vonalú egyenletes mozgást végeznek.10 perc múlva egy harmadik test közti távolság felezőpontjába ér.Számitsd ki:

a)a harmadik test sebességét

b)az indulástól számítva milyen távolságra előzi meg az első testet

c)mekkora időinzervallum alatt előzi meg a harmadik test az első kettőt?

Megköszönöm a részletes feladatmegoldást/magyarázatot :)



2015. dec. 14. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A feladatot írd le pontosabban és érthetőbben, mert ez így egyáltalán nem értelmes.
2015. dec. 14. 21:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, de szerintem vmi kimaradhatott a leírasból:

t=10 min = 600 s

A felezőpont tavolsága x=v1t+(v2t-v1t)/2=15*600+1500=10500 m

Ennyit kell megtennie t alatt v3=x/t=17,5m/s-ra kell felgyorsulnia. Tfh nyugalomból indult, ekkor a=v3/t. v1-et t'=v1/a alatt éri utól.

A c)-re a válasz: t"=v2-v1/a az intervallum nagysága.

2015. dec. 15. 00:09
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen.Elnézéstkimaradt az a rész Hogy ugye 10perc múlva egyharmadik test indul mely 14 perc alatt ér a másik kettő felezőpontjába.

Mégegyszer elnézést

2015. dec. 15. 05:49