Két korcsolyázó halad egymás után, az elöl lévő tömege 84 kg, sebessége 14,3 m/s, a másik sebessége 57,6 km/h. Amikor utoléri az elöl haladót összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen 15,16 m/s sebességgel. (? )


Mennyivelváltozozzmeg a rendszer energiája?

61,404 ..ez jött ki...de nem jó.... Másnak mi jön ki? :)))))))



#fizika #szokásos...
2015. dec. 13. 17:59
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

m_1 = 84kg

v_1 = 14,3 m/s

E_1 = 1/2 * m_1 * v_1^2 = 8588,58 J


m_2 = ?

v_2 = 16 m/s

E_2 = ?


m = 84kg + m_2

v = 15,16 m/s

E = 8588,58 J + E_2


8588,58 + E_2 = 1/2 * (84 + m_2) * 15,16^2

E_2 = 1/2 * m_2 * 16^2


Megoldva az egyenletrendszert:

m_2 = 81,3081 kg

E_2 = 10407,4 J


Tehát 10407,4 J-al nőtt.

Ez volt a feladat?

"Ezer éve" csináltam ilyet :$

Ha rossz, akkor bocs!

2015. dec. 13. 18:51
 2/2 tatyesz ***** válasza:

m_1 = 84kg

v_1 = 14,3 m/s


m_2 = ?

v_2 = 16 m/s


u=15,16 m/s (az összekapaszkodás utáni sebesség)


m_2-t a lendületmegmaradásból számolhatjuk ki:


m_1·v_1 + m_2 · v_2 = (m_1+m_2)·u


84·14,3 + m_2·16 = (84+m_2)·15,16


m_2=86kg


Most jöhet az energia. Az összekapaszkodás előtt:


E_öe = E_1+E_2 =1/2·m_1·v_1² + 1/2·m_2·v_2² = 1/2·84·14,3² + 1/2·86·16² = 19589,58 J


Az összekapaszkodás után:


E_öu = 1/2·(m_1 + m_2)·u² = 1/2·(84 + 86)·15,16² = 19535,176 J


A különbség:


ΔE = E_öu - E_öe = 19535,176 - 19589,58 = -54,404 J

2015. dec. 14. 11:19