Két autó indul egyszerre egymás mellől megegyező irányba. Hány méterre lesznek egymástól fél óra múlva, ha az egyik 50 km/h, a másik 18 m/s sebességgel halad? (Végeredmény: 7400 m)?

Valaki levezetné légyszíves ?Nem tudom a képltet hozzá. köszönöm

2015. dec. 8. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

v=s/t

Ebből ki tudod fejezni az utat.

Onnantól két szorzás meg egy kivonás (a mértékegységeket váltsd át)

2015. dec. 8. 19:17
 2/8 A kérdező kommentje:

tehát 18.50/30??

Az nem jo, mert az 15.Nem tudom h mire kéne átváltnom ,meg h miféle kivonás jön??

Inkább azt kellett volna irnom h még a képletet sem tudom...

2015. dec. 8. 19:27
 3/8 A kérdező kommentje:
vagyis 30, de akkorsem jo
2015. dec. 8. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A autó

v=50Km/h

t=30perc=0,5h (óra)

s=v*t=50Km/h*0,5h=25Km

B autó

v=18m/s=64,8Km/h

t= mint az A autónál

s=64,8Km/h*0,5h=32,4Km


A kettő közötti távolság 32,4Km-25Km=7,4Km=7400m

2015. dec. 8. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Menni fog?
2015. dec. 8. 19:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Először váltsd át az 50 km/h-t m/s-ra vagy a másikat m/s-ról km/h-ra. Én előbbit fogom csinálni.


Szóval az egyik [ 50/3,6 = 13 + 8/9 ] m/s-mal halad, a másik 18 m/s-mal.


Ha próbálod elképzelni, mind2 kocsi egy irányban halad, de mivel az egyik gyorsabb a másiknál, a köztük lévő táv mindig nő, még hozzá kettejük sebességének különbségével.


v(2) - v(1) = Δv


18(m/s) - [13+8/9](m/s) = Δv = 4+1/9 (m/s)



Ahogy első kommentelő írja ---> s = v·t


itt a t = 1/2 h = 1800s


1800s·(37/9 m/s) = 7400m (egyszerűsítesz 9-cel 200*37 pedig 7400)

2015. dec. 8. 19:37
 7/8 anonim válasza:
75%

Akkor számold ki képlet nélkül:


Ha az egyik 50 km/óra sebességgel megy, akkor fél óra alatt 25 km-t tesz meg. 25 km=25 ezer méter.


Mivel a másik 18 m/sec sebességgel megy, ezért mennyit tesz meg egy perc alatt? : 1080 métert, mert a 18-at 60 másodperccel kell beszorozni, 18x60 pedig egyenlő 1080-nal. Ennyit tesz meg tehát 1 perc alatt. Akkor mennyit fél óra alatt?


Beszorzod az 1 perc alatt megtett utat 30-cal, mert 30 perc egyenlő fél órával: 1080x30=32400.˙Ennyi métert tesz meg fél óra alatt.


Tehát az egyik 25000 métert tett meg, a másik 32400 métert. Mekkora a távolság kettejük között? : 32400-25000=7400 méter.


Tehát helyes az eredmény, amit írtál.

2015. dec. 8. 19:44
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kommenteket!

Az eredményt ugy lestem le egy honalprol, szoval nem én oldottam meg, de ha tehettem volna ugy tettem volna mint az utolso, de meg sem probáltam, mert az iskolában ezzel a képlettel valo babrálást igénylik a tanárok, de a többieknek is nagyon köszönöm tanulmányozni fogom öket, mert a fizika nagyon nem megy, a matek sem:/

2015. dec. 9. 18:20