3- 6x-5\4 = 2- 5x-1\3
2015. dec. 12. 23:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
x=11/12
2015. dec. 13. 00:10
 2/11 anonim ***** válasza:
x=2/3
2015. dec. 13. 00:16
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszi, de hogy jott ki?
2015. dec. 13. 00:18
 4/11 anonim válasza:
az első vagyok, 1/12 a jó megoldás
2015. dec. 13. 00:20
 5/11 anonim ***** válasza:

AMúgy miután az első leírta újraszámoltam és 1/12-ed jött ki amúgy, mert elszámoltam. (2. voltam)


[link]

2015. dec. 13. 00:21
 6/11 anonim ***** válasza:
hopp első sorban az x valamiért az 5-ös alá került xD
2015. dec. 13. 00:22
 7/11 anonim válasza:

3-6x-5/4=2-5x-1/3 (-2)

1-6x-5/4=-5x-1/3 (+6x,+1/3 közösnevező(12))

12/12-15/12+4/12=x

x=1/12

2015. dec. 13. 00:23
 8/11 A kérdező kommentje:

A 3 es a 2 utan tortvonal van

3\2 a jo szerintem

2015. dec. 13. 00:24
 9/11 A kérdező kommentje:
3- (6x-5)\4 = 2- (5x-1)\3
2015. dec. 13. 00:26
 10/11 anonim válasza:
még szerencse hogy felülre teljesen mást írtál
2015. dec. 13. 00:28
1 2