3- 6x-5\4 = 2- 5x-1\32015. dec. 12. 23:58
3/11 A kérdező kommentje:
Koszi, de hogy jott ki?
2015. dec. 13. 00:18
4/11 anonim válasza:
az első vagyok, 1/12 a jó megoldás
5/11 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
AMúgy miután az első leírta újraszámoltam és 1/12-ed jött ki amúgy, mert elszámoltam. (2. voltam)
6/11 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
hopp első sorban az x valamiért az 5-ös alá került xD
7/11 anonim válasza:
3-6x-5/4=2-5x-1/3 (-2)
1-6x-5/4=-5x-1/3 (+6x,+1/3 közösnevező(12))
12/12-15/12+4/12=x
x=1/12
8/11 A kérdező kommentje:
A 3 es a 2 utan tortvonal van
3\2 a jo szerintem
2015. dec. 13. 00:24
9/11 A kérdező kommentje:
3- (6x-5)\4 = 2- (5x-1)\3
2015. dec. 13. 00:26
10/11 anonim válasza:
még szerencse hogy felülre teljesen mást írtál