Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Társadalom ismeretből kell...

Társadalom ismeretből kell írni projektet hogy kell megírni? A választott témaköröm A társadalmi egyenlőtlenségek, kialakulása és okai!

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt jól kifogtad.
2010. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ebből érettségiztem, nekem a fogyatékkal élők esélyegyenlősége volt a választottam :)

Ha jól emlékszem, kb. úgy kell kinéznie, hogy először is eldöntöd, hogy pontosan miről akarsz írni. Írj magadnak egy vázlatot. Nézz utána a szakirodalmaknak, erről rengeteg van. Kicsit szűkítheted is a kört. Pl. társadalmi egyenlőtlenségek, azon belül nők/kisebbségek/fogyatékkal élők/falusiak, stb. tehát valami olyan csoport vagy réteg, akiket érintenek a társadalmi egyenlőtlenségek.

Kezdj el kutatni a témában, hogy miről fogsz tudni írni. Ha már nagyjából látod, hogy mihez van megfelelő anyagod, akkor csinálod meg a vázlatot. Az első bekezdésbe nekem kérte a tanár, hogy írjam le röviden, miért pont ezt a témát választottam. Utána röviden mutasd be, hogy mit jelent a társadalmi egyenlőtlenség, mint fogalom. Ezek után nevezd meg, hogy te most itt konkrétan melyik rétegről vagy csoportról fogsz írni. Itt röviden ezt a réteget vagy csoportot is bemutatod. Utána leírod, hogy ezek az egyenlőtlenségek miben nyilvánulnak meg, milyen hátrányt szenvednek. A következő részben ennek kialakulásának a történetét írod meg, és az okait is. Az íromány végén pedig kifejtheted a személyes véleményedet, és hogy miben látod a probléma megoldását. Nekem olyat is kellett, hogy legyen benne egy interjú olyan személlyel, aki érintett a témában. A legjobb, ha ismersz ilyen személyt és vele beszélsz erről, de hát én pl. a siketekről és nagyothallókról írtam, és nem ismerek senki ilyen személyt, ezért az interneten kerestem egy interjút egy siket fiúval, és azt használtam fel. Azt mondta a tanár, hogy azt is lehet. De kérdezd meg a tanárodat, hogy neki mik az elvárásai, hiszen ő fogja kijavítani. Amire nagyon figyelj, hogy minden forrást tüntess fel a végén, de nagyon pontosan. Ha könyvből vetted az információt, akkor szerző, cím, oldalszám, kiadás dátuma szerepeljen mindenképp, hogy ha szükséges, vissza lehessen ellenőrizni, ha pedig netes forrás, akkor az oldal linkje és dátum mellé. Minden forrást tüntess fel, ha pedig szó szerint veszel át bizonyos mondatokat, akkor ne feledkezz meg az idézőjelekről, ez nagyon fontos.

Ja, és nálunk úgy volt, hogy munkanaplót is kellett írni. Ez nem volt nagy dolog, mert a tanár segített a megírásában, volt ehhez egy formanyomtatvány, itt beírogatod, hogy pl. megszereztem a szakirodalmakat, megírtam a vázlatot, stb. Ez is pontot ér.

Sok sikert, szerintem nagyon jó témát választottál!

2010. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!