Mit jelent ez az idézet?

Figyelt kérdés
Csak a tűz edzi erősnek a kardot

2015. dec. 9. 09:50
 1/6 Silber ***** válasza:
100%

Annyit tesz, mint "Nyugodt tenger nem képzett még tapasztalt tengerészt".

Azaz csak úgy tudsz tapasztalatot szerezni, ha sok mindent élsz át.

2015. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen.Az első válaszoló válasza tökéletes.Én azt az idézetet szeretem,hogy "Ami nem öl meg,az megerősít." Magyarán minden egy próbatétel az eéletben amiből tanul az ember.Sokszor pl nem kell ragaszkodni ahoz,hogy feltétlenül igazunk legyen,és a másik ember ezt igazolja is "hogy igen igazad van !" Régen vártam,hogy igazat adjanak nekem,ma már nem várom.
2015. dec. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták.

Összefoglalva: a megpróbáltatások teszik erőssé az embert.

2015. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ami nem öl meg,az megerősít."

Ez viszont így nem igaz!

Ugyanis létezik olyan is, ami nem öl meg, csak megnyomorít... vagy még azt sem, csak elveszi az erődet, életkedved.

2015. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet.

De ezt az idézetet a híres filozófus Nietzschetől vette a hozzászóló, csak Te talán nem érted.

A depresszióból ki lehet gyógyulni, vagy - ha tényleg erős -, bele is lehet halni.

És akkor nem élted túl.

A testi nyomorúság is lehet erő!

2015. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :)
2015. dec. 9. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!