Gyors könnyű matek? Segítség?


A feladat úgy szól, hogy:


Mekkora a térfogata annak az egyenes körkúpnak, amelynek palástja kiterítve egy 16 cm sugarú harmadkör?


Tudom a képleteket, de sajnos nem tudok rájönni, hogy a harmadkör tulajdonság, hogy néz ki, valakinek valami ötlet?


2015. dec. 7. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kúp palástja egy körcikk.

Harmad-kör: egy teljes kör harmada.

Egy 16 cm sugarú kör kerülete 2*16*π = 32*3,14 = 100,48 cm.

Annak a körcikknek a köríve, ami ennek harmada 100,48/3 = 33,493… cm. ← Ez a kúp alapkörének kerülete, amiből kiszámítható az alapkör sugara.

Ha csak ennyi volt a problémád…

2015. dec. 7. 20:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen :) Már meg is van az eredmény.
2015. dec. 7. 20:48