A feladat úgy szól, hogy:
Mekkora a térfogata annak az egyenes körkúpnak, amelynek palástja kiterítve egy 16 cm sugarú harmadkör?
Tudom a képleteket, de sajnos nem tudok rájönni, hogy a harmadkör tulajdonság, hogy néz ki, valakinek valami ötlet?
2015. dec. 7. 20:20
1/2 anonim válasza:
A kúp palástja egy körcikk.
Harmad-kör: egy teljes kör harmada.
Egy 16 cm sugarú kör kerülete 2*16*π = 32*3,14 = 100,48 cm.
Annak a körcikknek a köríve, ami ennek harmada 100,48/3 = 33,493… cm. ← Ez a kúp alapkörének kerülete, amiből kiszámítható az alapkör sugara.
Ha csak ennyi volt a problémád…
2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen :) Már meg is van az eredmény.
2015. dec. 7. 20:48