Tudom iszonyat egyszerű,de most valahogy semmi sem megy. Segítsetek kérlek!:)2015. okt. 12. 22:34
1/1 anonim válasza:
x*0,8*y=x
ahol x az eredeti ár és y, amennyivel növeljük az árat
y=1/0,8=1,25
Tehát 25%-kal kell növelni.