Egy kabát árát 20%-al csökkentették. Hány százalékkal kell emelni ennek a kabátnak az új árát hogy az eredeti árat kapjuk?

Tudom iszonyat egyszerű,de most valahogy semmi sem megy. Segítsetek kérlek!:)

2015. okt. 12. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

x*0,8*y=x

ahol x az eredeti ár és y, amennyivel növeljük az árat


y=1/0,8=1,25

Tehát 25%-kal kell növelni.

2015. okt. 12. 22:37