2,5 m hosszú, 30 fokos hajlásszögű lejtőn 1 s alatt csúszik le egy test súrlódás nélkül. Mennyi idő alatt csúszik le, ha a csúszási súrlódási együttható 0,4?
Köszi
2015. dec. 4. 17:22
2/3 anonim válasza:
Szia!
Fejből írom, nem biztos a megoldás, számolj utána!!!
A testet a m*g nagyságú súlyerő lejtő irányú komponense gyorsítja, de ha van súrlódás akkor az ugyanennek az erőnek a lejtőre merőleges komponense szorozva a súrlódási együtthatóval meg lassítja. A kettő erő eredőjét kell beírni az F=m*a képletbe:
F=m*g*sin(30)-(0,4*m*g*cos(30))
m*a=m*g*sin(30)-(0,4*m*g*cos(30))
innen meglesz az 'a'
s=0,5*(a*t^2)
innen meg a keresett idő.
Nekem olyan 1,85s jött ki.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2015. dec. 6. 18:42