Ezt a fizika feladatot hogyan kell megoldani? Középiskola 9. osztály


2,5 m hosszú, 30 fokos hajlásszögű lejtőn 1 s alatt csúszik le egy test súrlódás nélkül. Mennyi idő alatt csúszik le, ha a csúszási súrlódási együttható 0,4?


Köszi



2015. dec. 4. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd fel Newton második tételét.
2015. dec. 6. 06:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Fejből írom, nem biztos a megoldás, számolj utána!!!


A testet a m*g nagyságú súlyerő lejtő irányú komponense gyorsítja, de ha van súrlódás akkor az ugyanennek az erőnek a lejtőre merőleges komponense szorozva a súrlódási együtthatóval meg lassítja. A kettő erő eredőjét kell beírni az F=m*a képletbe:


F=m*g*sin(30)-(0,4*m*g*cos(30))


m*a=m*g*sin(30)-(0,4*m*g*cos(30))

innen meglesz az 'a'


s=0,5*(a*t^2)


innen meg a keresett idő.


Nekem olyan 1,85s jött ki.

2015. dec. 6. 10:09
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2015. dec. 6. 18:42