Most kezdtem a 9.osztályt és szinte mindenből 4-5ös tanuló vagyok kivétel a fizika.Holnapra kaptunk egy feladatot,de teljesen tanácstalan vagyok.Valaki tud nekem segíteni?

A feladat a következő:Egy álló helyzetből induló teherautó 10másodper alatt éri e a 8m/s sebességet.Mennyi a gyorsulása?Mennyi ideig kellene ennek az autóak gyorsulnia,hogy sebessége 36k/h legyen?

Előre is nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :)



#fizika #9. osztály #pillanyatnyi sebesség
2015. nov. 10. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyorsulás képlete: a = v/t.

Ebből ismert:

t = 10 s

v = 8 m/s

Behelyettesítve:

a = v/t = 8 m/s / 10 s = 0,8 m/s²


A feladat másik része:

t = ?

v = 36 km/h = 36 km/h / 3,6 = 10 m/s

a = 0,8 m/s²

Az a = v/t képletből a t = v/a = 10 m/s / 0,8 m/s² = 12,5 másodpercig kell gyorsulnia.

2015. nov. 10. 20:00
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,esetleg ha van egy kis időd,akkor segítenél nekem ebben a feladatban is?

Egy eredetileg 36k/h sebességgel haladó autó 1m/s2 gyorsulással mozgott 10másodpercig.Mekkora sebességet ért el? :)

2015. nov. 10. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:

1#

a=Δv/Δt, tehát a sebesség megváltozása osztva az eltelt idővel. ezen a szinten persze.

2015. nov. 10. 20:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. nov. 10. 23:03