Körmozgásos feladat,9. osztály, fizika?

A feladat egyszerű, viszont sehogy nem jön ki. Adott egy rúd, a végére vödör van erősítve. Függőleges síkban kezdjük forgatni, természetesen mikor a vödör a legmagasabbik pontjára ér, fejjel lefele van, a víz kifolyhat belőle. A kérdés az, hogy mekkora fordulatszámmal kell forgatni ahhoz, hogy ne folyjon ki a víz. Adott a sugár = 1 méter

2015. nov. 23. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
akkora hogy a centripetális gyorsulás nagyobb legyen, mint a föld gravitációs ereje
2015. nov. 23. 18:46
 2/5 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy kényszererő - m*g >=0. Egyenlőség lehet, mivel akkor még pont nem esik ki belőle a víz, mivel a következő pillanatban a kettő különbsége már pozitív lesz.
2015. nov. 23. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Általános tévedés, amit az első ír.
2015. nov. 23. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyi buta valaszt mar reg lattam... Ha a megoldast az egyenletes kormozgasok kozott keressuk, akkor a feltetel, hogy a centrifugalis ero nagyobb egyenlo legyen, mint a viz sulya.

Azaz, az elso valoszolo majdnem jol irta, de az egyenloseget megengedjuk.


m*R*w^2=m*g; w=2pi*n;


R*4*pi^2*n^2=g, ebbol mar remelem kibirod fejezni n-et.

2015. nov. 24. 00:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2015. nov. 24. 14:23