lg gyök 3x-2 + lg gyök 4x-7 = lg 22015. dec. 4. 13:40
1/1 Pelenkásfiú válasza:
lg gyök 3x-2 + lg gyök 4x-7 = lg 2
lg(gyök(3x-2) * gyök(4x-7)) = lg(2)
gyök(3x-2) * gyök(4x-7) = 2
gyök((3x-2)*(4x-7)) = 2
gyök(12x^2 - 29x + 14) = 2
12x^2 - 29x + 14 = 4
12x^2 - 29x + 10 = 0
x_1 = 5/12
x_2 = 2
3x-2 >= 0 és 4x-7 >= 0
5/12-re ez nem teljesül, ezért csak x=2 a megoldás.