A kérdés a következő lenne: hogy oldom meg ezeket a feladatot?

lg gyök 3x-2 + lg gyök 4x-7 = lg 2
2015. dec. 4. 13:40
 1/1 Pelenkásfiú ***** válasza:

lg gyök 3x-2 + lg gyök 4x-7 = lg 2


lg(gyök(3x-2) * gyök(4x-7)) = lg(2)

gyök(3x-2) * gyök(4x-7) = 2

gyök((3x-2)*(4x-7)) = 2

gyök(12x^2 - 29x + 14) = 2


12x^2 - 29x + 14 = 4

12x^2 - 29x + 10 = 0


x_1 = 5/12

x_2 = 2


3x-2 >= 0 és 4x-7 >= 0


5/12-re ez nem teljesül, ezért csak x=2 a megoldás.

2015. dec. 4. 14:34