Hogyan kell táblázatos formában megoldani a következő feladatot? Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 8. A számot a számjegyei felcserélésével kapott számból kivonva az eredmény 36. Melyik ez a szám.

2015. nov. 11. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy egy sorba felírod azokat a kétjegyű számokat, amik számjegyeinek összege nyolc, mögéjük meg azokat írod, amiket a számjegyeik felcserélésével kapsz, a harmadik oszlopba meg a különbségüket írod:

17; 71; 54;

26; …

35; …


Amelyik sor végén 36 van, annak az elején van a megoldás.

2015. nov. 11. 17:26
 2/5 anonim ***** válasza:
*„Egy egy sorba…” helyett „Egy oszlopba…”.
2015. nov. 11. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy ezt irod be a táblázatba:

eredeti szám:

a.... 8-a ----->10a+8-a=9a+8

Új szám:

8-a......a---->10(8-a)+a=80-9a

végül az egyenlet:

9a+8-(80-9a)=36

9a+8-80+9a=36

18a-72=36

18a=108

a=6

eredeti szám:62 új szám:26

62-26=36

2015. nov. 11. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:

„Az (eredeti) számot a számjegyei felcserélésével kapott számból kivonva az eredmény 36.”

Szóval az eredeti szám a 26 lesz, mert azt vonjuk ki. 62 – 26 = 36.

2015. nov. 11. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:
jogos
2015. nov. 11. 18:06