2015. nov. 11. 17:13
1/5 anonim válasza:
Egy egy sorba felírod azokat a kétjegyű számokat, amik számjegyeinek összege nyolc, mögéjük meg azokat írod, amiket a számjegyeik felcserélésével kapsz, a harmadik oszlopba meg a különbségüket írod:
17; 71; 54;
26; …
35; …
…
Amelyik sor végén 36 van, annak az elején van a megoldás.
2/5 anonim válasza:
*„Egy egy sorba…” helyett „Egy oszlopba…”.
3/5 anonim válasza:
Vagy ezt irod be a táblázatba:
eredeti szám:
a.... 8-a ----->10a+8-a=9a+8
Új szám:
8-a......a---->10(8-a)+a=80-9a
végül az egyenlet:
9a+8-(80-9a)=36
9a+8-80+9a=36
18a-72=36
18a=108
a=6
eredeti szám:62 új szám:26
62-26=36
4/5 anonim válasza:
„Az (eredeti) számot a számjegyei felcserélésével kapott számból kivonva az eredmény 36.”
Szóval az eredeti szám a 26 lesz, mert azt vonjuk ki. 62 – 26 = 36.