Mennyi 3. gyök x osztva 4. gyök x-szel?


3√x/4√x, ha így jobban érthető :)

nekem 1 lett, de nem vagyok benne biztos



2015. dec. 1. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

12. gyök x


1/3-1/4=1/12

2015. dec. 1. 13:00
 2/4 A kérdező kommentje:

és ez hogy jött ki?

mert nekem 12. gyök alatt x*x^-1 -n lett, ami meg 1

és lehet neked van igazad, csak nem értem hogy azt az eredményt hogy kaptad

2015. dec. 1. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:

3√x/4√x=

x az egyharmadikon osztva x az egynegyediken=

x az (egyharmad mínusz egynegyediken)=

x az egytizedkettediken=

12. gyök x

2015. dec. 1. 14:15
 4/4 A kérdező kommentje:

oké, értem

köszi :) ment a zöld kéz

2015. dec. 1. 14:30