Hogy kell megoldani a következőket?


2=log3(x+1) (3-as alpú)

log1/2(3-x)=-2 (1/2 alapú)

log5(3x-1)-log5(x+2)=1 (5-ös alapú)


2015. nov. 30. 17:45
 1/3 Bugya Péter ***** válasza:

2=log3(x+1) definícióból következik

3^2=x+1

9=x+1 /-1

8=x

2015. dec. 1. 09:09
 2/3 Bugya Péter ***** válasza:

log1/2(3-x)=-2 definícióból következik

(1/2)^-2=3-x

1/(1/2)^2=3-x

4=3-x /-3

1=-x /*(-1)

x=-1

2015. dec. 1. 09:12
 3/3 Bugya Péter ***** válasza:

log5(3x-1)-log5(x+2)=1 logaritmus azonosságaiból

log5(3x-1)/(x+2)=1 definícióból

5^1=3x-1/x+2 /*(x+2)

5x+10=3x-1 /-3x

2x+10=-1

2x=-11

x=-11/2=-5,5

2015. dec. 1. 09:16