2=log3(x+1) (3-as alpú)
log1/2(3-x)=-2 (1/2 alapú)
log5(3x-1)-log5(x+2)=1 (5-ös alapú)
2015. nov. 30. 17:45
1/3 Bugya Péter válasza:
2=log3(x+1) definícióból következik
3^2=x+1
9=x+1 /-1
8=x
2/3 Bugya Péter válasza:
log1/2(3-x)=-2 definícióból következik
(1/2)^-2=3-x
1/(1/2)^2=3-x
4=3-x /-3
1=-x /*(-1)
x=-1
3/3 Bugya Péter válasza:
log5(3x-1)-log5(x+2)=1 logaritmus azonosságaiból
log5(3x-1)/(x+2)=1 definícióból
5^1=3x-1/x+2 /*(x+2)
5x+10=3x-1 /-3x
2x+10=-1
2x=-11
x=-11/2=-5,5