Egy sivatagi karaván három teveháton ülő utazója a következőket állítja: - Mögöttem háromszor annyi teve halad, mint előttem - mondja az egyik. Tovabb?

- Előttem ugyanannyi teve halad, mint mögöttem - állapítja meg a másik. - Előttem kétszer annyi teve halad, mint mögöttem - mondja a harmadik. Legkevesebb hány tevéből áll a karaván? (A karavánban a tevék egy oszlopban, egymás mögött haladnak. )
2015. ápr. 28. 13:56
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

A=a háromból hátsó mögötti tevék száma

B=a háromból az első előtti tevék száma.


A+2=3(B+1)

A+1=B+1

2A=B+2


Ezt az egyenletrendszert oldd meg. A tevék száma A+B+3.

2015. ápr. 28. 15:01
 2/4 anonim ***** válasza:
0 a legkevesebb szerintem.
2015. ápr. 28. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Mögöttem háromszor annyi teve halad, mint előttem: 4a+1 teve van

Előttem ugyanannyi teve halad, mint mögöttem: 2b+1 teve van - nem adott plusz infót

Előttem kétszer annyi teve halad, mint mögöttem: 3c+1 teve van

Megoldás: eggyel több a tevék száma, mint a legkisebb 3-mal és 4-gyel is osztható szám. (13)

A 4., 7., 9. tevén ülnek.

2015. ápr. 28. 16:09
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Elcsextem, rossz feladat-értelmezés. Én úgy vettem, három egymás mögött haladó tevehajcsár beszél. De ez nem szerepelt. Sorry.
2015. ápr. 29. 07:33