- Előttem ugyanannyi teve halad, mint mögöttem - állapítja meg a másik. - Előttem kétszer annyi teve halad, mint mögöttem - mondja a harmadik. Legkevesebb hány tevéből áll a karaván? (A karavánban a tevék egy oszlopban, egymás mögött haladnak. )2015. ápr. 28. 13:56
1/4 Wadmalac válasza:
A=a háromból hátsó mögötti tevék száma
B=a háromból az első előtti tevék száma.
A+2=3(B+1)
A+1=B+1
2A=B+2
Ezt az egyenletrendszert oldd meg. A tevék száma A+B+3.
3/4 anonim válasza:
Mögöttem háromszor annyi teve halad, mint előttem: 4a+1 teve van
Előttem ugyanannyi teve halad, mint mögöttem: 2b+1 teve van - nem adott plusz infót
Előttem kétszer annyi teve halad, mint mögöttem: 3c+1 teve van
Megoldás: eggyel több a tevék száma, mint a legkisebb 3-mal és 4-gyel is osztható szám. (13)
A 4., 7., 9. tevén ülnek.
4/4 Wadmalac válasza:
Elcsextem, rossz feladat-értelmezés. Én úgy vettem, három egymás mögött haladó tevehajcsár beszél. De ez nem szerepelt. Sorry.