(A szám nem kezdődhet 0-val. ) Az előállított számokat feljegyezzük, majd véletlenszerűen kiválasztottunk egyet. Mi annak a valószínűsége, hogy páratlan számot választottunk ki?2015. nov. 29. 18:05
1/5 anonim válasza:
kedvező eset / összes eset = megoldás
Melyikkel van problémád?
2/5 A kérdező kommentje:
hogy hogy kell kiszámolni menyi a kedvező esetek stb.... most akkor 5 kártya van ...kérlek segíts
2015. nov. 29. 18:30
3/5 Pelenkásfiú válasza:
Összesen 4*4*3*2 = 96 eset van.
(Az első azért nem 5, mert nullával nem kezdődhet.)
Ha páratlan szám, akkor az utolsó számjegy lehet 3 féle, az első szintén három féle (mert 0 nem és nyilván az sem, amit már hátra tettünk), a középső kettő pedig 3 és 2 féle:
3*3*3*2 = 54
Tehát 54/96 = 0,5625 vagy 56,25% a valószínűsége, hogy páratlan.
4/5 A kérdező kommentje:
ohh érteeeemmm nagyon nagyon köszönöm neked komolyan nagyon sokat segítettél.
2015. nov. 29. 19:32