B.Eni kérdése:

A 0,2,3,5,7 számokat felírtuk egy-egy kártyalapra. Az összes lehetséges módon a kártyák egymásután rakásával négyjegyű számokat állítunk elő?

(A szám nem kezdődhet 0-val. ) Az előállított számokat feljegyezzük, majd véletlenszerűen kiválasztottunk egyet. Mi annak a valószínűsége, hogy páratlan számot választottunk ki?

2015. nov. 29. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

kedvező eset / összes eset = megoldás


Melyikkel van problémád?

2015. nov. 29. 18:20
 2/5 A kérdező kommentje:
hogy hogy kell kiszámolni menyi a kedvező esetek stb.... most akkor 5 kártya van ...kérlek segíts
2015. nov. 29. 18:30
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

Összesen 4*4*3*2 = 96 eset van.

(Az első azért nem 5, mert nullával nem kezdődhet.)


Ha páratlan szám, akkor az utolsó számjegy lehet 3 féle, az első szintén három féle (mert 0 nem és nyilván az sem, amit már hátra tettünk), a középső kettő pedig 3 és 2 féle:

3*3*3*2 = 54


Tehát 54/96 = 0,5625 vagy 56,25% a valószínűsége, hogy páratlan.

2015. nov. 29. 19:29
 4/5 A kérdező kommentje:
ohh érteeeemmm nagyon nagyon köszönöm neked komolyan nagyon sokat segítettél.
2015. nov. 29. 19:32
 5/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
Örülök! :) és szívesen!
2015. nov. 29. 19:47