Fizika házi. Valaki tud segíteni?

Egyenes pályán vonat, a sínpályával párhuzamosan futó műúton személyautó halad. Adott pillanatban a vonat 2,4 km-rel jár az autó előtt. Mennyi idő múlva éri utol az autó a vonatot, ha az autó sebessége v1 64,8km/h a vonat seb. v2 54km/h

2015. nov. 29. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolkodj!

Minden adott.

Válassz vonatkoztatási rendszert.

Legyen mondjuk a vonat a "viszonyítás" alapja.

Ebben a rendszerben a vonat áll és hozzá képest az autó halad 64,8km/h-54km/h=..........km/h-val.

Tudod a kettő között lévő távolságot.

v=s/t képletből kifejezhető az idő, behelyettesítesz.

2015. nov. 29. 12:34
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem az jött ki, hogy 12 perc ez lehetséges?
2015. nov. 29. 12:49
 3/6 anonim válasza:
Lehet hülyeség de nekem 13,3 perc jött ki.
2015. nov. 29. 13:10
 4/6 A kérdező kommentje:
ezt hogyan számoltad ki?
2015. nov. 29. 15:16
 5/6 anonim válasza:

64,8 - 54 = 10,8 km/h

10,8 km/h / 60 = 0,18

2,4 / 0,18 = 13,3 Min

2015. nov. 29. 16:05
 6/6 anonim válasza:
Ugye a két sebesség közti különbség 10,8 km/h. Ennyit tesz meg egy óra alatt az autó az előzés folyamán,de az előzési távolság csak 2,4 km. Azt kell kiszámolni hogy ezt az utat mennyi idő alatt teszi meg az autó. Kiszámoltam hogy a fent említett sebességgel egy perc alatt mennyit megy, ez 0,18 km,ezzel elosztottam a 2,4et,így jött ki a 13,3.
2015. nov. 29. 16:26