Segitenetek megoldani a matekot?

2015. nov. 24. 08:02
 1/2 A kérdező kommentje:

1.)

Melyik az a fuggveny,melynek grafikonja az x-tengelyt a (2,0), az y-tengelyt a (0,3) pontban metszi?

a)y=-3x+2

b)y=-3+1,5x

C)y=2x+3

D)y=-3


2.)

Egy taxiut 2,5€ alapdijba es 0,96€ba kerul kilometerenkent.

Menyibe kerul egy 6 km-es ut?

Milyen messze jutunk 10€val?


3.)

Az f(x)=21-5x fuggvenyrol dontsd el, hogy igazak e az alabbi allitasok! Indokolj is!

A) rajta van a (3,7) pont a grafikonjan

B)az y tengelyt 21-nel metszi

C) az x rtengelyt 5-nel metszi

2015. nov. 24. 08:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Az x tengelyt a 2;0 metszi :y=-3+1,5x

mert 0=-3+1,5*2

Az y tengely a 0;3 pontban metszi: y=2x+3

mert 3=2*0+3


2 1 km= 2,5+1*0,96 akkor 6km=2,5+6*0,96=8,26 eu

10 eu =2,5+0,96x

10=2,5+0,96x ---> x-re old meg.

3, Segítség:

Akkor van rajta a koordintáta pont az egyenesen ha kielégíti az egyenletet. Helyettesítsd be.

Ahol az y-t metszi ott az x=0

Ahol az x tengelyt metszi ott y=0

próbáld meg így.

2015. nov. 24. 10:21