Ezt az egyenletet hogy kell megoldani?
3x-2
---- + 3-2x
6 ---- = 1
4 --
3
2015. jún. 2. 08:50
1/5 anonim válasza:
Hát nem tudom itt miket csináltál, de kéne valami eredménynek is lenni, másképp nem lehet kiszámolni. Feltételezem ez 0.
3x-2=0 /szétszeded az egyenletet, hozzáadsz 2-t
3x=2 /3x-ből 1x-et csinálsz, osztod 3-mal
x=3/2=1,5
2/5 anonim válasza:
Hát így senki nem érti a matekot, hogy felírsz pár számot, x-eket, meg kígyókat.
3/5 anonim válasza:
Az 1-es jól vezette le és jó is addig, hogy: 3x=2
Csakhogy 3-mal osztunk és x=2/3
5/5 anonim válasza:
#3: igen, bocs, még reggel volt :D