Segítségre lenne szükségem? Nem értem a matekot


Ezt az egyenletet hogy kell megoldani?


3x-2

---- + 3-2x

6 ---- = 1

4 --

3



2015. jún. 2. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom itt miket csináltál, de kéne valami eredménynek is lenni, másképp nem lehet kiszámolni. Feltételezem ez 0.


3x-2=0 /szétszeded az egyenletet, hozzáadsz 2-t

3x=2 /3x-ből 1x-et csinálsz, osztod 3-mal

x=3/2=1,5

2015. jún. 2. 08:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát így senki nem érti a matekot, hogy felírsz pár számot, x-eket, meg kígyókat.
2015. jún. 2. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1-es jól vezette le és jó is addig, hogy: 3x=2

Csakhogy 3-mal osztunk és x=2/3

2015. jún. 2. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Először talán tanulj meg írni!
2015. jún. 2. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: igen, bocs, még reggel volt :D
2015. jún. 3. 07:26