2015. nov. 23. 20:08
1/8 anonim válasza:
Egyrészt igaz, hogy a gyök(2*x/10)=2,5-x/334, ha x>0. A bal oldalhoz tartozó függvény monoton növekszik, míg a jobb oldali monoton csökken. És mindkét függvény nemnegatív, tehát x<2,5*334, azaz x<=835. Ha van metszéspont, akkor csak egy van. Másrészt érdemes négyzetre emelni és az így keletkező másodfokú egyenletet megoldani. Ha jól dolgoztál, akkor 29 körüli értékhez jutsz. Sz. Gy.
2/8 A kérdező kommentje:
2*x/10+x a négyzeten/111556=6,25 így jó tovább?
2015. nov. 23. 21:28
3/8 tatyesz válasza:
√(2*x/10) + x/334 = 2,5 /-x/334
√(2*x/10) = 2,5 - x/334 /négyzetre emelek
2*x/10 = (2,5 - x/334)²
Hogyan bontod fel a zárójelet? Azonossággal: (a-b)²=a²-2ab+b²
2*x/10 = 6,25 - 5*x/334 + x²/111556
Ezt a másodfokút meg tudod csinálni?
4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. nov. 24. 18:06
5/8 A kérdező kommentje:
Légy szíves számoljátok ki, hogy Nektek is ugyanez jött -e ki? 29,109215 m és 23952,09085 m
2015. nov. 28. 18:25
7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. dec. 2. 09:58
8/8 anonim válasza:
23952,0908 körüli érték nem jöhet ki, mert egyszer már éltünk a x<=835 kikötéssel. Négyzetgyök nem negatív!
Sajnos hónapokkal a befejezés után vettem észre. Sz. Gy.