Mennyi az x, ha gyök alatt (2*x/10) +x/334=2,5 Hogyan kell továbblépni?


2015. nov. 23. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt igaz, hogy a gyök(2*x/10)=2,5-x/334, ha x>0. A bal oldalhoz tartozó függvény monoton növekszik, míg a jobb oldali monoton csökken. És mindkét függvény nemnegatív, tehát x<2,5*334, azaz x<=835. Ha van metszéspont, akkor csak egy van. Másrészt érdemes négyzetre emelni és az így keletkező másodfokú egyenletet megoldani. Ha jól dolgoztál, akkor 29 körüli értékhez jutsz. Sz. Gy.
2015. nov. 23. 20:25
 2/8 A kérdező kommentje:
2*x/10+x a négyzeten/111556=6,25 így jó tovább?
2015. nov. 23. 21:28
 3/8 tatyesz ***** válasza:

√(2*x/10) + x/334 = 2,5 /-x/334

√(2*x/10) = 2,5 - x/334 /négyzetre emelek

2*x/10 = (2,5 - x/334)²


Hogyan bontod fel a zárójelet? Azonossággal: (a-b)²=a²-2ab+b²


2*x/10 = 6,25 - 5*x/334 + x²/111556


Ezt a másodfokút meg tudod csinálni?

2015. nov. 24. 10:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. nov. 24. 18:06
 5/8 A kérdező kommentje:
Légy szíves számoljátok ki, hogy Nektek is ugyanez jött -e ki? 29,109215 m és 23952,09085 m
2015. nov. 28. 18:25
 6/8 tatyesz ***** válasza:
Igen, ez jön ki
2015. dec. 1. 08:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. dec. 2. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:

23952,0908 körüli érték nem jöhet ki, mert egyszer már éltünk a x<=835 kikötéssel. Négyzetgyök nem negatív!

Sajnos hónapokkal a befejezés után vettem észre. Sz. Gy.

2016. szept. 19. 12:01