Ezeket a feladatok h kell megoldani? :$ x/2x-1 - 1/2x+1 = 4/4xnégyzeten -1 x+1/2x+6 - 2x/3-x = 9 (x+5) /2 (xnégyzeten - 9)

A / azt jelentene h alatta van
2015. nov. 19. 12:08
 1/3 A kérdező kommentje:

x/2x-1 - 1/2x+1 = 4/4xnégyzeten -1 ez az egyik feladat


ez meg a másik: x+1/2x+6 - 2x/3-x = 9 (x+5) /2 (xnégyzeten - 9)

2015. nov. 19. 12:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Légy szíves, használj még több zárójelet, hogy egyértelműen elkülönüljön, hogy mi a számláló és mi a nevező (ha két tört közé csak a műveleti jelet rakod ki, a két törtben pedig jól zárójelezel, akkor érteni fogjuk). Még jobb megoldás, hogyha lefényképezed, és a képet feltöltöd valahova, és a kép linkjét bemásolod ide.


Annyit tudok mondani, hogy az első feladatnál azt kell észrevenni, hogy a közös nevező (4x^2-1) lesz, tehát a jobb oldalt békén hagyjuk, a bal oldal törtjeit pedig megfelelő kifejezéssel kell bővíteni. A másodiknál pedig ha jóra gondolok, akkor egy harmadfogú egyenlet jön ki, ami ugye nekünk nem jó.

2015. nov. 19. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:

A nevezők:

2x+6=2(x+3)

3-x=-(x-3)

2(x^2-9)=2(x+3)(x-3)---> ez a közös nevező

végig szorozva:

(x-3)(x+1)+4x(x+3)=9(x+5)

x^2-2x-3+4x^2+12=9x+45

rendezve:

5x^2+x-48

két gyök

x1=3 --> nem megoldás mert 3-x nem =0-->x nem lehet 3

x2=-16/5---> jó megoldás


[link]

2015. nov. 19. 14:59